Co je Darkfield mikroskopie?
Analýza živé kapky krve v temném poli mikroskopu je nadstandartní vyšetření poskytující komplexní pohled na stav naší krve, a tedy zákulisí našeho aktuálního vnitřního prostředí těla. Díky tomu umožňuje odhalit onemocnění, u kterých se ještě nemusely projevit symptomy na fyzickém těle, a také odhalit skryté příčiny již vzniklých onemocnění na různých úrovních. Toto vyšetření upozorní na raná stadia onemocnění, akutní infekce, alergie, záněty, narušenou acidobazickou rovnováhu, narušený metabolismus a mnoho dalšího. Toto vyšetření nenahrazuje klasický laboratorní rozbor krve, ale je jeho vynikajícím doplňkem, jelikož umožňuje sledovat jevy a komponenty v krvi, které nejsou pozorovány při běžném vyšetření krve v laboratořích. Při sledování kapky krve vidíme potencionálně nebezpečné jevy v krvi mnohem dříve, než se objeví symptomy. Tato diagnostická metoda tedy nabízí možnost prevence
před tím, než se nemoc projeví. Klient se navíc na vlastní oči přesvědčí o stavu svého organismu.
Výhody Darkfield mikroskopie oproti běžné světelné mikroskopii jsou především v pozorování živých objektů (zde kapky krve a jejich elementů) a tedy možnosti pozorovat jejich aktivitu a správnou funkčnost. To je zajištěno díky osvětlení pozorovaných objektů pouze bočními paprsky světla, takže pozorované objekty jsou osvíceny jen ze stran a jejich vnitřek se jeví jako tmavý. Také celé pozorované pole je oproti světelné mikroskopii na pozadí tmavé. Při pozorování v klasickém světelném poli prochází paprsky světla přímo skrz pozorované objekty. Životnost kapky krve pro naši analyzuje cca 20–30 minut. Navíc v temném poli jsou viditelné i složky krve, které jsou ve světlém poli a při běžných lékařských rozborech neviditelné.
Pro koho je vyšetření vhodné?
Vyšetření z živé kapky krve je vhodné pro každého, kdo pečuje o své zdraví a zajímá se o prevenci. Je vhodné pro ty, kdo chtějí objasnit skutečnou příčinu svých problémů, zjistit aktuální stav svého vnitřního prostředí nebo jim standartní postupy léčby nepomáhají. Pomůže také všem, koho trápí únava, bolesti hlavy, migrény, žaludeční nevolnosti, kožní problémy, mykózy, opakující se záněty, alergie, plísně, bolest kloubů, různé zdravotní komplikace bez důvodu nebo chronické potíže. Při akutních zánětech, zvýšené teplotě nebo virových či bakteriálních onemocněních se vyšetření nedoporučuje, výsledek může být zkreslený.
Pokyny před vyšetřením
Den před vyšetřením jezte lehkou stravu a vynechte alkohol, tučné potraviny (tučné maso a sýry, sádlo, bůček...) a větší množství sladkého. Hodně pijte–pouze čistou neperlivou vodu. Před vyšetřením cca 4 hodiny nejezte a vypijte minimálně1,5l čisté neperlivé vody. Vynechte kávu, slazené nápoje, čaje, alkohol, cigarety a pokud možno mléčné výrobky - zkreslují výsledky). Pokud trpíte diabetem, dejte si zeleninu, případně ovoce. Při akutních zánětech, zvýšené teplotě a při bakteriálních a virových infekcích se vyšetření nedoporučuje, výsledky mohou být zkreslené.
Jak probíhá vyšetření?
Po dezinfekci konečku prstu a krátkém téměř bezbolestném vpichu lancetou se sejme kapka krve na podložní sklíčko a hned se přikryje sklíčkem krycím. Takto připravený vzorek se vloží do mikroskopu, kde ho lze pozorovat cca 30 min. Obraz krve je snímán kamerou v mikroskopu a přenášen do počítače nebo televize, kde lze pozorovat červené krvinky, bílé krvinky a další elementy krve. Obraz je zvětšený 400–1000x. Zde vám je vysvětleno, co se ve vaší krvi děje, co není v pořádku a jaké mohou mít tyto odchylky dopad na Vaše zdraví. Následně je Vám navržen individuální plán terapie pro zlepšení aktuálního stavu. Kontrolní vyšetření se provádí nejdříve za 1 až 2 měsíce, kdy máte možnost vidět změny ve své krvi, které nastaly po doporučených úpravách a vhodné terapii.
Vyšetření je doporučeno provádět pravidelně, zejména jako prevenci, jelikož je možné dlouho dopředu odhalit počínající i závažné stavy–náhlé cévní příhody, poškození jater, degenerativní onemocnění včetně rakoviny, poruchy imunity atd. Lze také odhalit nemoci, o kterých lidé nemají ani tušení, že by je mohli mít a způsobovat jim potíže.
Co lze pomocí analýzy živé kapky krve sledovat?
•stav hydratace a dehydratace organismu
•životnost červených krvinek a jejich schopnost vázat kyslík (překysličení organismu)
•indikátory deficitu některých minerálních látek
•stav železa, kyseliny listové a vitamínu B12 (anémie) –k potvrzení je třeba laboratorní vyšetření krve
•indikátory zvýšené zánětlivosti v těle (překyselení těla)
•zvýšená propustnost střevní stěny (alergie, poruchy trávení, zánět střev a další komplikace)
•nedostatek antioxidantů, zvýšený oxidační stres poškozující tkáně
•hromadění kyseliny močové (potenciální riziko dny)
•chronické a akutní záněty v těle
•riziko agregace destiček (riziko trombotických stavů)
•mykóza krve a jiné plísně v krvi
•toxikace těžkými kovy
•zvýšený cholesterol a triacylglyceroly
•přetížení jater a slinivky